22. Израда плана рада на пројекту

Увод

Да би сте успешно реализовали пројекат потребно је да сачините план рада.
У плану рада на пројекту ове сложености потребно је јасно идентификовати циљеве и средства за њихову реализацију.
Укупан фонд часова за израду пројекта је 14. Општа структура расположивог веремена је следећа.

Избор теме за пројекат.

Израда плана рада на пројекту

Избор средстава за реализацију пројекта

Избор средстава за реализацију пројекта

Вредновање пројекта.

Вредновање пројекта.

На бази овог услова потребно је да дефинишите своје активности на основу захтева из пројектног задатка.
Један од алата који ћете користити је и услуга Гугл календар коју ћете користити да би сте направили подсетник у вези реализаицје пројекта са прецизним планирањем времена.
Гугл Календар као организационо средство је веома моћан алат за организацију времена и он ће вам пуно значити у наставку школовања имајући у виду да се у њега лако увозе догађаји из других календара (рецимо са Фејсбука).
Пример једне примене календара је следећа

Дан у години

Креирање плана рада на пројекту у виду табеле

Пре него што будете креирали календар план рада ћете креирати у виду једне Excel табеле користећи услугу Гугл Документи.
Табела коју треба да попуните је следећа

План рада на пројекту

Поља обележена жутом бојом нећете мењати али поља обележена плавом бојом хоћете уносом вредности које су специфичне за ваш пројекат. Идите на адресу https://docs.google.com/a/oshrs.edu.rs/ и тамо прекопирајте документ насловљен са План рада на пројекту у документ који ћете назвати са називом вашег пројекта и у наставку после - додајте план рада. Подесите да се овај документ  дели са наставником (е-пошта
informatikairacunarstvo@oshrs.edu.rs).

Креирање плана рада на пројекту коришћењем услуге Гугл Календар

Када сте креирали план рада на пројекту у табели онда ћете са лакоћом да креирате и календар рада где ћете користити податке из табеле а у календару ћете унети и планирана времена за реализацију. Касније ћете овај календар са лакоћом уградити у свој пројекат.
На следећој слици видите приказ екрана када одете на страну https://www.google.com/calendar
Изаберите Подешавања а у њима Подешавања за календар
Отвара се следећи екран
Извршите општа подешавања као на овој слици а затим пређите на картицу Календари
Овде притисните тастер
Отвориће се следећи екран
Поља која треба попунити су следећа
 Име календара:
 Самостални пројекат ученика xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx VIII-Y
 Опис:     Ово је календар ангажовање ученика  xxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxx на изради самосталног пројекта у оквиру предмета Информатика и рачунарство на тему TTTTTTTTTTT
 Локација:
 Смедеревска Паланка
 Земља: Србија
 Временска зона календара:(GMT+1) Средњеевропско време
 Дели овај календар са другима Избор по жељи. Препоручује се дељење календара са свима на домену Oshrs.edu.rs
 Особа
 informatikairacunarstvo@oshrs.edu.rs и е-маил адресе чланова тима

Попуњени образац Детаљи календара изгледа као на слици
Притисните тастер Направи календар. Отвара се следећи екран

Сада изаберите датум и време када имат час и кликните у ту ћелију. Добиа се следећа слика
Попуните податке везане за догађај као на слици
Пошто је потребно да додате додатне информације везане за догађај притисните Измени детаље догађаја. Добићете екран
Када сте попунили сва поља притисните дугме Сачувај. Тако урадите за сваки час када радите на пројекту.